Шмуляр Марія

11 липня 2018 року до дитячого відділення ДУ «Інститут Серця МОЗ України» була госпіталізована дівчинка з міста Дніпродзержинськ Дніпропетровської області Шмуляр Марія, яка народилася 21 листопада 2008 року. У Марії вроджена вада серця – виражена мітральна недостатність, дилатація лівого передсердя, остаточне розщеплення передньої створки мітрального клапана.
 
Дівчинка проживає разом з бабусею, Маренковою Іриною Вікторівною, яка є її опікуном. Батьки дівчинки позбавлені батьківських прав. Марія дуже гарна, розвинена та музично обдарована дитина. Вона переможець конкурсів гри на флейті, її виконання музичних творів заворожує слухачів різного віку.
 
Для рятування сердечка дівчинки був потрібний  клапан: St.Jude Medical Клапан серцевий механічний SJM Masters Series Мітральний стандартна манжета  полі ест. З проханням допомогти врятувати сердечко дуже гарної та талановитої дівчинки до нас звернулась завідувачка дитячого відділення Інституту серця І.О.Аксьонова та опікун Марії, її бабуся.
Завдяки благодійній пожертві Білонога О.В. ми змогли зразу придбати необхідний витратний матеріал та передати його в аптеку Інституту сердця. 
17 липня Марії провели оперативне втручання, пластику мітрального та трикуспідального клапанів. Завдяки дивовижному таланту професора Тодурова Б.М. сердечко дівчинки вдалося врятувати без встановлення механічного клапану. Бабуся – опікун щиро та безмежно вдячна Борису Михайловичу та співробітникам дитячого відділення за врятоване життя її обдарованої онуки.  А в нас з’явилася можливість врятувати при потребі ще одне серце  та життя.
 
Марія гідно трималася весь післяопераційний період та 30 липня у гарному настрої та у задовільному стані була виписана додому. 
Марія, бажаємо тобі щастя, здоров’я, нових музичних перемог та завітай до нас у гості. Завжди раді! Всього найкращого!