2-річному Володимирові Ларцову виправили ваду серця без розрізу грудей

20-06-2016

Газета по-українські Катерина Романчук

 

Ваду серця у 2-річного Володимира Ларцова з Нової Каховки на Херсонщині лікарі виявили випадково. Хлопчик часто хворів на бронхіт. На ультразвуковому обстеженні побачили — вени з його легень відходять не в ліве передсердя, а в праве. Через те не міг повноцінно дихати. У квітні в столичному Інституті серця дитину прооперували. Ваду виправили без розрізу грудей.

— Про хворобу хлопчика я дізнався з інтернету. У соціальних мережах батьки збирали гроші на операцію. Зателефонував його матері, — каже кардіохірург 33-річний Назар Озерянський. — Уточнив діаг­ноз. Виявилося, що ситуація не критична. Жінку наля­кали. Мовляв, час іде на години й потрібна дорога операція.

Якщо подібні вади не лікувати, серце почне розтягуватися. За 10 років дитина стане інвалідом.

— Такі операції роблять на відкритій грудній клітці. Підключають апарат штучного кровообігу. Він на кілька годин качає кров замість серця. Але ми вирішили не розрізати грудей. Так дитина швидше відновлюється. Вени, що йдуть із легенів до серця, не відрізали, не міняли місцями. Завдяки розрізам і латкам переправили потік крові в потрібне ­місце. Шрам буде захований під рукою.

Із правого боку під пахвою зробили надріз. М'язи розсунули розширювачем. Між ребрами інструментами дісталися серця. Відсунули легені. Підключили апарат штучного кровообігу.

— Клітини серця зазвичай одночасно скорочуються — пульсують. Ми перевели серце у стан, коли його м'язи колихалися, як морські хвилі. У такому стані можна оперувати, не зупиняючи серце. Розрізали перетинку між камерами. На вену, яка йшла у праве передсердя, нашили латку. Вона перекрила потік ­крові. Так автоматично переправили її у ліве передсердя. Але через це вена стала вужча. Зробили ще одну латку, щоб її розширити.

Операцію 6 год. робили дев'ять медиків. Три доби хлопчик був у реанімації.

— Кровообіг перелаштовувався за два тижні після операції. Відновлення зай­має шість місяців. За рік він про це й не згадуватиме. Такі діти можуть займатися спортом.

Улітку кардіохірурги приїдуть до Нової Каховки. Проведуть обстеження мобільним апаратом для УЗД серця.

20-06-2016

Газета по-українські Катерина Романчук